Aktualności - zaproszenie na marsz dla Życia i Rodziny

plakat_2019.jpg 500x707 101kB

W niedzielę 09.06.2019 r. ulicami Jeleniej Góry przejdą po raz kolejny uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Przypomnimy o wartości każdego ludzkiego życia, ponieważ pomaszerujemy pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”.

W tę inicjatywę zaangażowało się już 140 polskich miast. Trwałe związki małżeńskie oparte na miłości, wierności i uczciwości to nie relikt dawnych czasów, ale rzeczywistość, o którą trzeba zabiegać i którą należy szanować. Marsze dla Życia i Rodziny jasno pokazują, że rodzina wychowująca dzieci to nie patologia, ale najlepszy pomysł na szczęście i życiowe spełnienie. To widać wśród rodzin, które z nami maszerują. Z każdym rokiem jest nas coraz więcej i z każdym rokiem Marsze dla Życia i Rodziny wyzwalają w nas energię i dają inspirację do tego, by walczyć o życie każdej ludzkiej istoty oraz zapewnienie rodzinom należnych im praw, szacunku i podmiotowości. Uczestnicy Marszów poświęcając swój czas na wspólne wyrażenie przywiązania do wartości życia i rodziny dają nam poczucie, że to, co robimyi to o co walczymy, ma głęboki sens. Nieodmiennym elementem Marszów są także pikniki rodzinne, gdzie można miło spędzić czas z dziećmi. W tym roku finał Marszu jest w ogrodach przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, ul. Morcinka 8 w Jeleniej Górze. Ten piękny widok, gdy w jednym miejscu kłębi się tłum rozradowanych dzieci i ich rodziców zostanie mi w głowie do kolejnego marszu, który już za rok. I na który również serdecznie zapraszamy!