Pasowanie pierwszoklasistów


 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Pasowaniu na Uczniów Pierwszej Klasy naszej szkoły! Cała społeczność szkolna zgromadziła się, by celebrować ten doniosły moment w życiu naszych najmłodszych uczniów.

Rozpoczęliśmy naszą uroczystość Mszą Świętą o godzinie 10:00, która była odprawiona w intencji Ojczyzny. To piękne nabożeństwo dostarczyło nam duchowej siły i wspólnego skupienia, co stanowiło doskonałe przygotowanie do kolejnych emocjonujących momentów.

Po Eucharystii klasa druga przygotowała dla nas wyjątkowy patriotyczny program artystyczny związany z obchodami 105. rocznicy odzyskania niepodległości. To było nie tylko piękne widowisko, ale również mocne przypomnienie o wartościach, jakimi kieruje się nasza Ojczyzna i nasza szkoła.

Klasa druga, pełna entuzjazmu, przeprowadziła "egzamin" dla pierwszoklasistów, opierając się na tekście Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". To było nie tylko wyzwanie intelektualne, ale również okazja do zacieśnienia więzi między klasami. Następnie obie klasy, z wielkim zaangażowaniem, zaśpiewały hymn szkoły - "Króluj nam Chryste". To wzruszające i jednoczące chwile, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

Klasa pierwsza również miała swoje wystąpienie artystyczne, prezentując wiersz i piosenkę. Ich talent i zaangażowanie zaskoczyły nas wszystkich, pokazując, jak szybko uczą się i rozwijają w środowisku naszej szkoły.

Następnie przyszła pora na samą ceremonię pasowania, której dokonał Pan Julian Pyrzanowski - Prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego. To były wyjątkowe i wzruszające chwile, kiedy najmłodsi uczniowie oficjalnie dołączyli do społeczności naszej szkoły.

Po uroczystości uczniowie i ich goście udali się do sali kresowej, gdzie czekały na nas gorąca herbata, aromatyczna kawa i pyszne słodkości. To był czas radości, rozmów i wspólnego świętowania!i.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej wyjątkowej uroczystości. Niech nowa droga edukacyjna naszych pierwszoklasistów będzie pełna radości, nauki i nowych przyjaźni! 

 

Zdjęcia: Agnieszka Gierus