Rocznica wielkiego Przyjścia. Byliśmy w Legnicy w XXV. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w naszej diecezji.


Papież Polak wylądował w Legnicy 2 czerwca 25 lat temu. Przybył także do serc ludzi zgromadzonych w kościele św. Wojciecha w Legnicy 2 czerwca 2022 roku, zebranych na uroczystej Mszy, której przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. 

Nasza reprezentacja przybyła tam z pocztem sztandarowym, ale nie byliśmy jedyni. W Legnicy zebrało się wiele szkół, a były to szkoły noszące imię Jana Pawła II, szkoły z Legnicy oraz inne szkoły katolickie znajdujące się na terenie diecezji Legnickiej.
Po uroczystej Mszy poczty sztandarowe poprowadziły nas do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, znajdującego się przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie po smacznej zapiekance byliśmy gotowi uczestniczyć w widowisku na cześć Papieża Polaka. Usłyszeliśmy świadectwa ze Światowych Dni Młodzieży organizowanych przez Świętego, Jego wiersze, zainteresowania i wrażliwość na młodzież, którą tak bardzo kochał.
Jan Paweł II już zawsze będzie miał‚ miejsce w naszym życiu. On jako pasterz dał nam mnóstwo drogowskazów, książek, kazań, poezji, a oprócz tego wszystkie gesty, miłość i postawa jaką na co dzień wychwalał Boga. Może i Go nie znaliśmy, ale zdołaliśmy go poznać dzięki ludziom, którzy nam zaświadczyli swoim słowem.
Marta Foitzik i przedstawiciele pocztu sztandarowego Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze

Szerszą relację i dokumetację można zobaczyć i odsłuchać na: https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/44382-zjazd-szkol-katolickich-na-25-rocznice-wizyty-papieza-w-legnicy