KOLIBER - konkurs biologiczny

13 grudnia 2022 roku gościliśmy w murach Publicznego Katolickiego Liceum Akademickiego u św. Pankracego uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych naszego regionu. Powodem był konkurs biologiczny "Koliber".
Pomysłodawczynią i autorką zadań konkursowych była nasza nauczycielka biologii – pani Anna Poprawska.
Konkurs umożliwił uczestnikom nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy biologicznej, ale także poznanie kolegów z innych szkół i nawiązywanie relacji w grupie rówieśniczej.
Tematyka testu konkursowego "Kolory życia" wymusiła niekonwencjonalne spojrzenie na świat ożywiony. Poziom zadowolenia uczestników mierzony był natomiast uśmiechami i wysokimi notami.
Laureatami 1-ego Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego "Koliber" zostali:
1 miejsce: Michał Gierszewski z SP13,
2 miejsce: Jakub Marcinik z SP Kowary,
3 miejsce: Julian Buczyński z SP7,
4 miejsce: Anna Zacharczuk z Zespołu Szkół Katolickich.
Dziękujemy nauczycielom opiekunom wszystkich uczestników za rozwijanie zainteresowań biologicznych i zaangażowanie się w przygotowanie młodzieży do konkursu, a opiekunom laureatów gratulujemy. Do zobaczenia za rok!