Klasowe spotkania wigilijne


Nasza placówka to "Szkoła Wartości", dlatego tak ważne jest ich pielęgnowanie. Wielką wartością jest między innymi wspólne spędzanie czasu w okresie świątecznym, tak bardzo zakorzenione w naszej kulturze i tradycji. Dla nas Katolików jest to też szczególnie ważne, ponieważ łącząc się przy wspólnym stole wspominamy narodzenie naszego Pana - Jezusa Chrystusa. 21 grudnia 2022 roku w każdej klasie odbyło się spotkanie wigilijne podczas którego mieliśmy możliwość wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowych warunkach. 

Całą uroczystość rozpoczęliśmy jasełkami przygotowanymi przez klasę II pod reżyserią wychowawczyni - p. Anny Pierunek. Następnie pomodliliśmy się wspólnie, Pan Dariusz Bak odczytał fragment Ewangelii, a Ksiądz Tadeusz pobłogosławił opłatki.

 

"Wigilia była super fajna! Dzieliliśmy się opłatkiem" - Lena, klasa I

"W dzień wigilii klasowej dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia, następnie jedliśmy barszcz z uszkami z kapustą. Później jedliśmy pierogi ruskie. Kiedy zjedliśmy te posiłki to zabraliśmy się do jedzenia ciast i babeczek - były pyszne! Na końcu kolędowaliśmy wszyscy razem: śpiewaliśmy np. "Wśród nocnej ciszy", "Pzybieżeli do Betlejem". Niektórzy z naszej klasy przynieśli instrumenty na których grali dla nas kolędy" ~ Marcin, klasa III

 

Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego życzymy wam radości z narodzin naszego Pana. Niech gwiazda betlejemska oświeca Państwu codzienną drogę, a Jezus blogosławił we wszystkich trudnościach. Na Święta i Nowy Rok życzymy wszystkiego co najlepsze!