Zakładamy Szkolne Koło Caritas w Podstawówce!W piątek 6 października mieliśmy niezwykłego gościa w naszej szkole! Ksiądz Marcin Uryga zastępca dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej, odwiedził nas i przed Mszą Świętą opowiedział nam m.in. o organizacji oraz znaczeniu szkolnego koła Caritas.
Mogliśmy usłyszeć, że Caritas to organizacja, która niesie ze sobą piękne przesłanie miłości do bliźniego oraz troski o innych. A także, że to coś więcej niż tylko pomoc materialna. To idea, która uczy nas, jak dbać o serca własne i innych ludzi, jak ofiarować wsparcie i miłość naszym bliźnim. To nauka o dawaniu z siebie poprzez włączenie się w wolontariat, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują. Dzięki Caritas uczymy się, że nasze serca są najcenniejszymi skarbami, którymi możemy podzielić się z innymi. 
Jesteśmy pełni radości i entuzjazmu, ogłaszając, że od dziś w naszej szkole u św. Pankracego powstaje koło Caritas! To nie tylko nowa inicjatywa, ale także szansa na to, abyśmy razem mogli tworzyć piękne chwile pełne miłości, troski i wdzięczności.

Opiekunem Koła w SP będzie pani Justyna Muchlada.