Planujemy nowy rok szkolny i zapraszamy do LA!

Licealiści zapraszali na Dzień Otwartych Drzwi! 4 kwietnia można było uczestniczyć w zajęciach z fizyki, chemii, biologii i języka angielskiego. Nie zabrakło zmagań z językiem – pisaliśmy wiersze. Były także przygotowane pyszności i rozmowy z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego i Nauczycieli.

Podsumowaniem stało się spotkanie z Księdzem Dyrektorem, który przedstawić regulamin naboru na rok szkolny 2022/2023:
Rekrutacja odbywa się do jednego oddziału z dwoma profilami (biol-chem oraz mat-fiz), o ile zbierze się min. 10 uczniów na dany profil.
W oddziale zaplanowany jest jako przedmiot rozszerzony język angielski. Pozostałe 2 przedmioty rozszerzone wskazuje kandydat.
Dokumenty już można składać:

• formularz „kwestionariusz i podanie kandydata” o przyjęcie do Publicznego Katolickiego Liceum Akademickiego u św. Pankracego w Jeleniej Górze,
  • dwa podpisane zdjęcia legitymacyjne,
  • kserokopia aktu urodzenia,
  • kserokopie opinii wydanych przez kompetentne poradnie dotyczące ewentualnych dysfunkcji i problemów zdrowotnych.

Następnie spotykamy się z Kandydatem i Jego Rodzicami na rozmowie rekrutacyjnej.
Po zakończeniu roku szkolnego uzupełniamy wniosek o przyjęcie o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
A 1 lipca zostanie ogłoszona lista przyjętych.
Szczegółowy regulamin w zakładce nabór.

Zobaczyliśmy także modę św. Pankracego na dzień galowy, dzień szkolny, ale także na dzień św. Patryka lub pierwszy dzień wiosny.
Serdecznie zapraszamy do naszego Publicznego Liceum Akademickiego u św. Pankracego w Jeleniej Górze!