Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu Członków UKS PANKRACY

2024-05-31 12:00

Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu Członków
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „PANKRACY” Jelenia Góra działając na mocy par. 17 Statutu, zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia.
Zebranie odbędzie się 16 czerwca 2024 r. (niedziela) w sali konferencyjnej domu parafialnego przy ul. PCK 23 o godzinie 19:45.

Pobiegli ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

2024-03-05 12:00

XII edycja Biegu Wilczym Tropem już za nami. To już kolejny rok w którym mieszkańcy Jeleniej Góry upamiętniają Żołnierzy Wyklętych. Dziękujemy za tak liczny udział w tym wydarzeniu.

XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze - informacje i zapisy.

2024-02-09 12:00

„Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w białym śniegu
żółtawy mocz i ślad ich wilczy”.
Zbigniew Herbert
XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze!
Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach.

5 marca 2023 r. - XI Edycja Biegu Tropem Wilczym w Jeleniej Górze - zapisy i informacje

2023-02-20 12:00

XI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze!
Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach. 

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków UKS Pankracy w Jeleniej Górze

2022-12-12 12:00

Jelenia Góra, 2022-12-12

ZAPROSZENIE

Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Pankracy w Jeleniej Górze

zaprasza wszystkich Członków Klubu

na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE,

które odbędzie się w dniu 16 grudnia 2022 roku w siedzibie Klubu,

to jest w budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kopernika 1.

Treść zaproszenia w załączonym pliku

X edycja Biegu Tropem Wilczym - relacja

2022-03-18 12:00

Szanowni Państwo!

W tegorocznym „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym” udział wzięło 125 tysięcy biegaczy w ponad 1000 miejscowościach w kraju i 24 miastach poza granicami Polski. Wydarzenie Patronatem Narodowym objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, który zaapelował o pamięć i wierność ideałom, które przyświecały Niezłomnym. W naszej jeleniogórskiej edycji Biegu Tropem Wilczym wzięło udział 150 zarejestrowanych zawodników i ponad 200 kibiców, wśród których przeważały wielopokoleniowe rodziny i młodzież. Bieg odbywał się w Parku Norweskim w Cieplicach. Uczniowski Klub Sportowy Pankracy, działający przy Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze, był organizatorem tego wydarzenia w naszym mieście. Lokalnym patronem Biegu był Senator Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof MRÓZ. Pan senator ufundował nagrody dla zwycięzcy oraz zdobywców drugiego i trzeciego miejsca, w biegu na dystansie 5000m i wręczył je osobiście. Przed każdym biegiem rozgrzewała nas Pani Marta NOWOSAD, która na co dzień jest nauczycielem Zespole Szkół Katolickich w Jeleniej Górze. Namiot 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. Generała Brygady Stanisława Maczka przyciągał uwagę wszystkich. Żołnierze demonstrowali tam uzbrojenie osobiste, maskowanie terenowe, filmy i prezentacje multimedialne 10 Brygady Kawalerii Pancernej oraz nowoczesny pojazd dowództwa. Dorośli i dzieci z zapałem trenowali strzelanie za pomocą elektronicznej strzelnicy, zaś żołnierze objaśniali i demonstrowali z niezwykłą fachowością swoje wyposażenie. W punkcie gastronomicznym wydawane były gorące napoje, a kuchnia polowa serwowała bigos i grochówkę. W trakcie Biegu miała miejsce publiczna zbiórka do puszek "Biegniemy z pomocą Ukraino!". Zebraliśmy Łącznie 794 złote, a pieniądze zostały przekazane do fundacji Wolność i Demokracja na pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. W Jeleniej Górze bieg został zorganizowany po raz 8. (-) Andrzej Glinka - Prezes UKS Pankracy w Jeleniej Górze

TROPEM WILCZYM - JUBILEUSZOWY 10 BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH A.D. 2022

2022-01-31 12:00

/…/ Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w białym śniegu
żółtawy mocz i ślad ich wilczy.

Zbigniew Herbert

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie w naszym kraju po raz 10!
Jak zwykle biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach. Trasa biegu: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Jelenia Góra składa się w przypadku Biegu Rodzinnego - z jednego okrążenia o długości 1963 m oraz w Biegu na 5000 m z niepełnych trzech okrążeń i jest trasą o niskim nachyleniu terenu. Start oraz meta znajdują się w północnej części Parku nieopodal Pawilonu Norweskiego - dawniej budynku Muzeum Przyrodniczego przy podeście widowiskowym. Trasa biegnie głównymi alejkami parku i rozpoczyna się prostą, a potem skręca w lewo wiodąc dalej dookoła parku jego alejkami. Trasa biegu w większości swej długości pokrywa się z najdłuższą trasą ParkRun. Trasa będzie dokładnie oznakowana znakami poziomymi (strzałki i linie ciągłe na podłożu wykonane farbą luminescencyjną) i pionowymi (taśma biało czerwona przymocowana do drzew, latarni i słupów na wysokości wzroku. Start i meta wyodrębnione będą szpalerami tyczek połączonych biało czerwoną taśmą.
W tegorocznej edycji Biegu atrakcji nie zabraknie!
Będą żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. Gen Broni Stanisława Maczka prezentując broń strzelecką oraz sprzęt wojskowy w dyspozycji indywidualnej żołnierzy. Przybędą oni do nas pojazdami terenowymi, a także rozstawią swój namiot. Bieg na dystansie pamięci poprowadzi żołnierz terenowym pojazdem typu kład.
Stoisko gastronomiczne fasować będzie wojskową grochówkę i bigos prosto z kuchni polowej!
Z głośników popłyną pieśni patriotyczne. Pakiety startowe zawierać będą plakat, komiks, numer startowy koszulkę pamiątkową i okolicznościowy medal uzupełniający mozaikę medali z ubiegłych edycji czym najbardziej ucieszą się zawodnicy uczestniczący w Biegu kolejny juz raz.
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
PRZYJDŹCIE I ZABIEŻCIE ZE SOBĄ RODZINY I ZNAJOMYCH!
Chętni do udziału mogą się zapoznać z regulaminem Biegu oraz pobrać formularz rejestracyjny i mapkę Biegu:

1. Regulamin

2. Formularz rejestracyjny
3. Mapka trasy Biegu

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH A.D. 2021

2021-06-22 12:00

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH A.D. 2021

Kilkakrotnie przekładany lecz ostatecznie nie odwołany Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych nareszcie się odbędzie. Jak w latach poprzednich tak i w tym roku biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach. Trasa biegu: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Jelenia Góra składa się w przypadku Biegu Rodzinnego - z jednego okrążenia o długości 1963 m oraz w Biegu na 5000 m z niepełnych trzech okrążeń i jest trasą o niskim nachyleniu terenu. Start oraz meta znajdują się w północnej części Parku nieopodal Pawilonu Norweskiego - dawniej budynku Muzeum Przyrodniczego przy podeście widowiskowym. Trasa biegnie głównymi alejkami parku i rozpoczyna się prostą, a potem skręca w lewo wiodąc dalej dookoła parku jego alejkami. Trasa biegu w większości swej długości pokrywa się z najdłuższą trasą ParkRun. Trasa będzie dokładnie oznakowana znakami poziomymi (strzałki i linie ciągłe na podłożu wykonane farbą luminescencyjną) i pionowymi (taśma biało czerwona przymocowana do drzew, latarni i słupów na wysokości wzroku. Start i meta wyodrębnione będą szpalerami tyczek połączonych biało czerwoną taśmą.

W naszej imprezie będą brali udział żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. Gen Broni Stanisława Maczka prezentując broń strzelecką oraz sprzęt wojskowy w dyspozycji indywidualnej żołnierzy. Przybędą oni do nas pojazdami terenowymi, a także rozstawią swój namiot.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Chętni do udziału mogą się zapoznać z regulaminem Biegu oraz pobrać formularz rejestracyjny i mapkę Biegu:

1. Regulamin Biegu

2, Formularz rejestracyjny

3. Mapka Biegu

 

JG biegnie.jpg 1219x630 371kB

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” AD 2021

2021-03-01

A jednak pobiegli i uczcili!

 

W ubiegłych latach wszystkie nasze zabiegi organizacyjne i niewątpliwy co roczny sukces imprezy pod nazwą Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, w środowisku naszego miasta, z pewnością związane były z możliwością osobistego uczestniczenia w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i europie postanowiliśmy przenieść nasz Bieg na dzień 16 maja. 13 maja 1901 roku urodził się Pułkownik Witold Pilecki, a 18 maja 1920 roku urodził się św. Jan Paweł II. Te dwie daty spinają klamrą dzień 16 maja czyli dzień w którym po raz dziewiąty pobiegniemy "Tropem Wilczym" w Jeleniej Górze i w całej Polsce, a może i za granicami naszego kraju. Ale święto to święto i dlatego ścisły zarząd UKS Pankracy w Jeleniej Górze w osobach prezesa i wice prezesa uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych przebiegając dystans pamięci to jest 1963 m tradycyjną trasą Biegu w Cieplickim Parku Norweskim.

 

start.jpg 514x973 519kB

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2020-02-06 12:00

Ponad 75 tysięcy osób z ponad 360 miast w Polsce i na świecie wzięło udział w tegorocznym „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”. Wydarzenie patronatem narodowym objął prezydent RP Andrzej Duda, który zaapelował o pamięć i wierność ideałom, które przyświecały Niezłomnym. W naszej jeleniogórskiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięło udział 205 zarejestrowanych uczestników i ponad 500 kibiców, wśród których przeważały rodziny i młodzież. Jak zwykle Bieg odbywał się Parku Norweskim, a jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Pankracy, działający przy Karkonoskim Stowarzyszeniu Edukacyjnym u św. Erazma i Pankracego. Bieg odbył się na dwóch dystansach - 5000m i 1963m. Dystans 1963m jest dystansem pamięci i nawiązuje do daty zamordowania, podczas obławy, przez funkcjonariuszy ZOMO i SB ostatniego zbrojnie działającego żołnierza podziemia. Był nim wachmistrz Wojska Polskiego Józef Franczak pseudonim Lalek. Organizację naszej edycji Biegu wspomogli: Urząd Miasta Jelenia Góra, Straż Miejska, 10 Brygada Kawalerii Pancernej im. Generała Brygady Stanisława Maczka, parafie św. Erazma i Pankracego i św. Tadeusza Judy oraz senator RP Krzysztof Mróz, który ufundował nagrody dla zwycięzcy i zdobywców drugiego i trzeciego miejsca w biegu na 5000 m wręczając je osobiście. Przed każdym biegiem rozgrzewkę prowadziła pani Marta Witek - nauczycielka WF w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Prowadzone przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze biuro Biegu przeżywało prawdziwe oblężenie. W punkcie medycznym czuwali ratownicy. Czujne oko Straży Miejskiej w osobie pana Grzegorza Rybarczyka miało baczenie na wszystko. Stoisko gastronomiczne, gdzie serwowano bezpłatnie bigos, napoje i posiłki regeneracyjne dla zawodników, cieszyło się popularnością wśród uczestników i kibiców. Pracę stoiska dzielnie wspierali nauczyciele i uczniowie Zespółu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. Gen Broni Stanisława Maczka, na stoisku firmowym, demonstrowali uzbrojenie osobiste, maskowanie terenowe, filmy i demonstracje multimedialne 10 Brygady Kawalerii Pancernej oraz nowoczesny ciężarowy pojazd terenowy i kłada. Trasę Biegu oznaczyli i nadzorowali członkowie klubu ZORKA Jelonki Running Team. Bieg na dystansie pamięci poprowadził pojazdem typu kład pan st. szer. Maciej Wojtaś.

W 2011 r., z inicjatywy Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski. W Jeleniej Górze bieg został zorganizowany po raz 5.

Wyniki Biegu na 5000m:
1. Pan Mateusz DEMCZYSZAK - 16:40:52
2. Pan Tomasz SZYMAŃSKI - 16:48:39
3. Pan Krzysztof WIŚNIOWSKI - 17:06:66
Na mecie jako pierwsza kobieta zameldowała się Pani Martyna MASŁOWSKA
Najstarszą uczestniczką biegu na 5000m była Pani Genowefa NOWAKOWSKA
Najmłodszym uczestnikiem biegu na dystansie pamięci był Jaś ŁAZUR (6 miesięcy)
Bigos zjedzony, posiłki regeneracyjne rozdane, a herbata i radosna atmosfera rozgrzewały wszystkich.
Wszystkim uczestnikom oraz kibicom naszego wydarzenia serdecznie dziękujemy za udział.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM NIEZŁOMNYM!!!
A za rok, na szósty Bieg, już teraz serdecznie zapraszamy!

Aktualności UKS Pankracy - Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców

2019-06-11 12:00

DSC07646.JPG 774x581 178kB

Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu dnia 7.06.19. rozgrywano w ramach i według regulaminu DOLNOŚLASKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY mecze finałowe Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców na rok szkolny 2018 / 2019, w których spotkały się mistrzowskie drużyny powiatów z Naszej Strefy, oraz wicemistrz powiatu kamiennogórskiego. Zespoły szkolne liczyły 2 osoby + 1 rezerwowa, grano systemem brazylijskim (drużyna po 2 porażkach odpadała z turnieju), mecze rozgrywano do 2 wygranych setów, sety do 15 pkt., ewentualny rozstrzygający 3 set do 11 pkt., a w zawodach startowali uczniowie klas III gimnazjalnych, oraz klas VII – VIII szkół podstawowych.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW

1. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 KAMIENNA GÓRA - op. Cukier Andrzej
2. SZKOŁA PODSTAWOWA JERZMANKI - op. Drabko Grzegorz
3. GIMNAZJUM 2 ZSO KAMIENNA GÓRA - op. Kawerski Jarosław
4. SZKOŁA PODSTAWOWA 2 BOLESŁAWIEC - op. Graczyk Adrian
5. ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH JELENIA GÓRA. - op. Wilczyński Piotr
6. SZKOŁA PODSTAWOWA SMOLNIK - op. Michalik Marek
7. SZKOŁA PODSTAWOWA GIEBUŁTÓW - op. Gajewski Tomasz

Aktualności UKS Pankracy - To już kolejny raz jak się spotkaliśmy w parku norweskim ...

2019-03-31 12:00

Jelenia Góra na szlaku Biegu Tropem Wilczym

Około 75 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznym „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”. Bieg ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego odbywał się w 365 miastach w Polsce i na świecie. Wydarzenie patronatem narodowym objął prezydent RP Andrzej Duda, który zaapelował o pamięć i wierność ideałom, które przyświecały Niezłomnym.

W naszym jeleniogórskim wspomnieniu Wyklętych wzięło udział 238 uczestników. Bieg odbywał się Parku Norweskim, a jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Pankracy, działający przy Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego. Organizację wspomógł Urząd Miasta i Uzdrowisko Cieplice, które ufundowało nagrodę dla zwycięzcy biegu na dystansie 1963m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Został nim Patryk Jasiński, a zaraz za nim na mecie pojawili się Jakub Niewiadomski, obaj reprezentujący UKS Pankracy, i Artur Laskowski z Żeroma.

Dużo emocji było podczas biegu bardziej wyczynowego, bo na 5000 m. Zwycięzcą okazał się Daniel Jakimiuk z Twister Team Szklarska Poręba, drugi wbiegł na metę Krzysztof Wasyluk z Klubu Żołnierzy Wyklętych Iława, trzeci natomiast – Grzegorz Sebastianowicz z Neo-Tec Płock. Nagrody ufundował senator Krzysztof Mróz i wręczył je osobiście.

Przed każdym biegiem rozgrzewali nas pracownicy Uzdrowiska Cieplice.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski.

W Jeleniej Górze bieg został zorganizowany po raz 4. A na piąty już serdecznie zapraszamy!